Spławikowe Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży

W dniu 3 maja 2024 roku nad zbiornikiem wodnym Stowarzyszenia Wędkarskiego „Karpik” w Moskorzewie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moskorzew zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Moskorzewie z siedzibą w Chlewicach..

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych a mianowicie:

I  Szkół Podstawowych,

II  Szkół Ponadpodstawowych.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz poczęstunek ufundował Wójt Gminy Moskorzew Pan Andrzej Walasek, oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moskorzewie.

Zbiórka zawodników nastąpiła po godzinie 14.00 nad zbiornikiem wodnym.  Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał  dyrektor GOK Andrzej Jaworski, który również objaśnił wszystkim zasady zawodów. 28 zawodników losowo wybrało stanowiska i o godzinie 15.00 przystąpiono do połowów. O godzinie 18.00 zakończono rywalizację i zaczęły się emocje związane z ważeniem, kto najwięcej złowił.

Ogłoszono wyniki.

I w kat. Szkoły Podstawowe:

1 Miejsce zdobył – Jakub Otczyk z wagą 5,00 kg,

2 Miejsce zdobyła – Nadia Piszczek z wagą 4,36 kg,

3 Miejsce zdobyła – Maria Krzysiek z wagą 3,93 kg.

II w kat. Szkoły Ponadpodstawowe:

1 Miejsce zdobył – Kacper Parzybut z wagą 5,38 kg,

2 Miejsce zdobył – Wiktor Gruca z wagą 1,31 kg,

3 Miejsce zdobyła – Anna Żyła z wagą 1,13 kg.

Łącznie złowiono 36,63 kilograma ryb różnych gatunków (karp, amur, okoń, karaś, płoć).

Uroczystego wręczenia pucharów, oraz honorowych medali w imieniu Wójta Gminy Moskorzew  dokonała Pani Iwona Ptaszek członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moskorzewie. Nagrody rzeczowe wręczono wszystkim uczestnikom zawodów wedle ustalonych wcześniej zasad.

Po wielu godzinnych zmaganiach i emocjach podczas wędkowania dobrze smakowała kiełbaska z grilla z musztardą i keczupem na świeżym powietrzu. Łącznie w imprezie wzięło odział około 80 osób. Pogoda jak zwykle dopisała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za czynny udział, wszystkim rodzicom, opiekunom i osobom towarzyszącym, oraz członkom Stowarzyszenia Karpik za udostępnienie zbiornika i pomoc w organizacji zawodów.

                  Dyrektor GOK Andrzej Jaworski